خرید دستگاه لیزر حکاکی
فهرست مطالب

نکاتی در رابطه با خرید دستگاه لیزر حکاکی

اگر قصد خرید دستگاه لیزر را دارید پیش از هرچیزی باید بدانید دستگاه لیزر حکاکی چیست و چه کاربردی دارد تا بتوانید از طریق شناخت کامل این دستگاه و کاربرد هایش دستگاه لیزر مد نظر خود را با توجه به استفاده ای که میخواهید از آن بکنید انتخاب و خریداری نمایید.

دستگاه لیزر حکاکی چیست؟

یک پرتو بسیار باریک این دستگاه حکاکی لیزر را محدود می کند که از این طریق بتواند اجزای مختلف که به آن داده می شود را برش دهد. کسانی که قصد خرید دستگاه لیزر حکاکی را دارند بهتر است بدانند این دستگاه ها توسط کامپیوتر کنترل می شوند.

این جمله به این معناست که اگر طرح مورد نظرتان را انتخاب کرده و آن را از طریق نرم افزار های گرافیکی ساختید باید طرح را به دستگاه لیزر حکاکی منتقل کنید تا بتوانید طرحتان را به صورت برش خورده و حکاکی شده کاملا تمیز و مرتب بدست آورید که این کار یعنی حکاکی و برش از طریق پرتو باریک و محدود شده ای که در بالا گفته شد انجام می شود.

داشتن دستگاه لیزر حکاکی برای کسانی که با کار برش و حکاکی مخصوصا طرح های ریز زیادی سر و کار دارند بسیار مناسب می باشد چرا که این کار به صورت اتوماتیک انجام می شود که کیفیت و تمیزی کار از این طریق بسیار بالا می رود.

کاربرد های دستگاه لیزر حکاکی

 دستگاه لیزر در زمینه های متفاوتی کمک های زیادی به شما می کند بنابراین با خرید دستگاه لیزر حکاکی می توان در صنایع مختلف مثل صنعت چوب ، تبلیغات ، پزشکی ، چرم ، صنایع نظامی و … فعالیت کرد. از دستگاه لیزر حکاکی می توان برای طرح انداختن روی نمد ، پارچه ، چوب ، چرم ، سنگ ، طلا ، استیل و … استفاده کرد.

خرید دستگاه لیزر حکاکی

راهنمایی برای خرید دستگاه لیزر حکاکی

همانطور که گفته شد قبل از تهیه دستگاه لیزر  باید اطلاعات زیادی درباره ی این دستگاه ها داشته باشید. این دستگاه ها انواع مختلفی دارند که قبل از خرید دستگاه لیزر حکاکی باید درباره ی نوع هرکدام از این دستگاه ها اطلاعاتی داشته و بدانید که هرکدام چه کاری انجام می دهند تا بتوانید خرید دستگاه لیزر حکاکی را با آگاهی و متناسب با نوع نیاز انجام دهید.

بسیاری از افراد در هنگام خرید دستگاه لیزر حکاکی تصور می کنند دستگاهی که گرانترین است بسیار مناسب برای خرید می باشد. درحالی که این تفکر کاملا نادرست بوده و سبب انتخاب غلط در خرید دستگاه لیزر حکاکی می شود. چرا که در هنگام خرید این دستگاه باید از خود پرسید که من این دستگاه را برای چه کاری میخواهم و قرار است چه کاربردی برای من داشته باشد؟

بنابراین دستگاهی مناسب برای خرید است که شما بتوانید از طریق آن کار های خود را با موفقیت پیش ببرید و هیچ ربطی به گرانی و یا ارزانی دستگاه ندارد. شما می توانید در هنگام خرید دستگاه لیزر حکاکی گران ترین دستگاه را خریداری نمایید و آن دستگاه بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات را داشته باشد اما کاربردی برای شما نداشته باشد در این صورت به اصطلاح گفته می شود پولتان را دور ریخته اید ، بنابراین برای خرید دستگاه لیزر حکاکی به کاربرد و نیازتان توجه کنید.

انواع دستگاه های لیزری که در هنگام خرید دستگاه لیزر حکاکی باید آن ها را بشناسید

دستگاه های لیزر انواع متفاوتی دارند که در این مقاله به مطالعه ی چند مورد از آن ها می پردازیم تا در هنگام خرید دستگاه لیزر  بتوانید با آگاهی بیشتر دستگاهی را که میخواهید خریداری نمایید. از جمله ی این دستگاه ها می توان به

1- دستگاه لیزر حکاکی  YAG

2-دستگاه لیزر مارکینگ CO2

3- دستگاه لیزر حکاکی فایبر مارکینگ مدل RT30D/RT50D

4- دستگاه لیزر حکاکی فایبر مارکینگ پرتابل

5- دستگاه لیزر حکاکی MUV

6- دستگاه لیزر حکاکی MF 

7- دستگاه لیزر حکاکی MC

دستگاه لیزر حکاکی YAG 

اگر قصد خرید  لیزر  YAG را دارید باید بدانید این دستگاه ها مجهز به پمپ YAG نیمه هادی می باشند که کاربرد زیادی در صنایع حکاکی دارند. این دستگاه بر روی نافلزات و همینطور فلزات حکاکی انجام می دهد که این نوع از دستگاه ها کاربرد های زیادی در بسته بندی مواد غذایی ، ماشین سازی ، ساعت های دیواری و مچی ، صنایع فلزی ، قطعات الکترونیکی و .. دارند.

خرید دستگاه لیزر

دستگاه لیزر مارکینگ CO2 :

دستگاه لیزر مارکینگ CO2 تقریبا مشابه به مدل YAG بوده با این تفاوت که این دستگاه سبک تر از مدل YAG است و همینطور بر روی فلزات کار نمی کند بنابراین در هنگام خرید دقت کنید که اگر قصد حکاکی و کار روی فلزات را دارید این دستگاه انتخاب مناسبی نیست. اما حکاکی روی اجسام غیر فلزی با استفاده از این دستگاه به راحتی انجام می شود.

دستگاه لیزر حکاکی فایبر مارکینگ مدل RT30D/RT50D :

دستگاه حکاکی فایبر مارکینگ سرعت بسیار بالایی در حکاکی دارد که همین موضوع سبب شده کارگاه های بزرگی که کار حکاکی انجام می دهند با داشتن یک دستگاه لیزر فایبر مارکینگ سرعت کار خود را بالا ببرند. این دستگاه می تواند بر روی همه ی اجسام فلزی و همینطور طرح هایی که نمی توانند نور را از خود عبور دهند کار حکاکی را به راحتی انجام دهد.

دستگاه لیزر حکاکی فایبر مارکینگ پرتابل :

از جمله دستگاه های بروز حکاکی می توان به این دستگاه ها اشاره کرد زیرا از طریق به روزترین و پیشرفته ترین تکنولوژی صنعت لیزر دنیا تشکیل شده و حتی برروی اجسامی که قابلیت عبور نور را ندارند حکاکی می کند. همچنین این دستگاه طول عمر بالایی دارد که سبب شده تبدیل به دستگاهی پرکاربرد برای مراکز و کارگاه های گوناگون تبلیغاتی و… شود. اگر کارگاهی کوچک دارید و یا قصد خرید دستگاه لیزر برای انجام کار های کوچک در منزل را دارید این دستگاه مناسب شما نمی باشد.

دستگاه لیزر حکاکی MUV :

این نوع از دستگاه به دو شکل دستی و اتوماتیک کار می کند. به دلیل وجود لیزر ژنراتور UV وارداتی در این دستگاه ، طرح های گوناگون که نقاط ریز و کوچک دارند بدون هیچ ایرادی و بسیار تمیز و مناسب در می آید که این موضوع کیفیت کار را بالا می برد. میزان خرید دستگاه لیزر حکاکی MUV تقریبا بالا بوده و کاربرد زیادی دارد. اگر قصد دارید طرح های ریز و کوچک که احتیاج به دقت بیشتری دارند طراحی کنید این دستگاه گزینه ی مناسبی می باشد.

دستگاه لیزر حکاکی MF :

این دستگاه از جمله دستگاه هایی است که در سری محصولات نیمه صنعتی می باشد و برای افرادی که آشنایی اندکی با حکاکی لیزری دارند تقریبا مناسب است. اگر قصد خرید دستگاه لیزر حکاکی دارید و اطلاعات زیادی درباره ی طرز استفاده از این دستگاه ها را ندارید لیزر حکاکی MF گزینه ی مناسبی برای شما می باشد چرا که استفاده از این دستگاه بسیار آسان می باشد. همینطور این نوع از دستگاه ها اندازه ی کوچکی دارند و به راحتی می توانید هر جا که می روید با خود ببرید.

دستگاه لیزر حکاکی

دستگاه لیزر حکاکیMC :

این دستگاه ها ویژگی های مثبتی دارند که سبب تمایز آن ها با سایر دستگاه های لیزر حکاکی شده است برای مثال در سری MC سیستمی وجود دارد که این سیستم سبب می شود اگر دود و گرد و غباری نزدیک دستگاه بیاید سریع آن ها را از دستگاه خارج می کند. همچنین این سری از دستگاه های لیزری قابلیت هایی دارند که یکی از این قابلیت ها حکاکی لیزری با سایز های متنوع و همینطور تنظیم مسیر اشعه به صورت الکترونیکی و یا دستی است. دستگاه های MC275-DH-A ، MC100-D-A ، MC180-D-A و… از جمله دستگاه های سری MC می باشند.

مزایای خرید دستگاه لیزر حکاکی :

خرید دستگاه لیزر حکاکی برای انجام کاری های حک و برش لیزری بسیار مناسب می باشد و در برابر روش سنتی و قدیمی بسیار پرکاربرد است. از جمله مزایای دستگاه لیزر حکاکی می توان به

1- تمیز بودن حکاکی 2- نبود هیچ گونه پارگی ، سوختگی و یا ساییدگی در وسیله ی حکاکی شده 3- کیفیت کار از طریق این دستگاه ها بالا می رود 4- احتمال خرابی و از بین رفتن کار بسیار پایین می باشد 5- ماندگاری دائمی کار از طریق این دستگاه ها

6- سرعت بالاتری دارد 7- از طریق دستگاه های لیزر حکاکی می توان طرح های بسیار ریز را در روش سنتی بسیار سخت و یا حتی غیر قابل انجام می باشند به راحتی حکاکی کرده و برش داد بدون اینکه هیچگونه اثری بر روی طرح بماند 8- توانایی حکاکی و برش بر روی ورقه های نازک با کیفیت بالا و … اشاره کرد.

قیمت خرید دستگاه لیزر حکاکی :

قیمت دستگاه لیزر حکاکی با توجه به سایز ، اندازه ، کارکرد دستگاه ، کیفیت قطعات و …. متغییر می باشد. این نکته فراموش نشود که در هنگام خرید این دستگاه توجه داشته باشید که برای انجام چه کاری این دستگاه را خریداری می کنید و بر اساس آن دستگاه مناسب را خریداری نمایید. از جمله عواملی که در تعیین قیمت دستگاه های لیزر حکاکی تاثیر گذار هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • میزان سطح کار دستگاه
  • نوع تیوب لیزر و توان آن
  • نوع مادربرد به کار رفته
  • …..
Call Now Button