حک لیزری طلا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا

فهرست مطالب

حک لیزری طلا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا

حک لیزری طلا در واقع بکارگیری هوشمندانه یک تکنولوژی جدید و به روز در دنیا است. دستگاه لیزر طلا این امکان را فراهم کرده است که حکاکی روی انواع زیورآلات طلا، به جای دست با دستگاه انجام شود. حک لیزری طلا بر خلاف روش‌های سنتی با بکارگیری فناوری جدیدی که امروزه در دیگر صنایع نیز مرسوم شده است، کارها را با دقت فوق العاده بالایی انجام می دهد.

حک لیزری طلا تلفیقی از هنر و تکنولوژی است. عملکرد این تلفیق خلاقانه به این شکل است که پرتوهای نور در سطح بسیار بالایی روی طلا متمرکز می شوند. این روش در مقایسه با روش سنتی، زیورآلات را با کیفیت و ظرافت بسیار بالایی تولید می کند.

*قیمت دستگاه لیزر طلا*
دستگاه لیزر طلا

دستگاه لیزر طلا

حک لیزری طلا با صرفه ی اقتصادی

مهم ترین ویژگی های حک لیزری طلا  با استفاده از دستگاه لیزر طلا  نسبت قیمت آن به عملکردی است که ارائه می دهد. دستگاه لیزر طلا از تکنولوژی بسیار بالا و دقیقی در حکاکی و برش طلا استفاده می کند. همین دقت بالا در حکاکی و برش از هدر رفتن این فلز با ارزش جلوگیری می کند.

در روش‌های سنتی حکاکی و برش طلا، غالبا به مقدار قابل توجهی که بسته به نوع کار و طرح‌های اجرایی می تواند متفاوت باشد، کسری طلا به وجود می آید.

شاید این کسری در مورد یک قطعه طلا زیاد به چشم نیاید و مقدار آن بسیار ناچیز باشد. اما وقتی قطعه‌های هدر رفته زیادی را در نظر بگیریم که با حکاکی و برش های سنتی روی هم جمع می شوند، متوجه حجم زیاد هدر رفت طلا می شویم. مطمئناً قیمت این حجم طلای هدر رفته نیز مبلغ بسیار بالایی خواهد بود. در چنین مواقعی ویژگی بارز دستگاه لیزر طلا که از هدر رفت چنین سرمایه ای جلوگیری می کند، بیشتر به چشم می آید.

دستگاه لیزر طلا، مقرون به صرفه

به طور معمول دستگاه های لیزر طلا دارای فیلتر و مکنده هستند. همچنین انواع مجهزتر آن از امکانات ویژه ای که به صورت یک باکس به آنها اضافه می شود بهره می برند. دستگاه های لیزر طلا در حین حکاکی و برش با استفاده از این مکنده های پر قدرت کسری طلا را به چرخه تولید باز می گردانند. در واقع این مکنده ها از پخش شدن کسری طلا در فضای محیط کاری جلو گیری می کنند.  

مکانیزم این دستگاه به این شکل است که در زمان حک لیزری طلا، همه خرده طلاهایی که بر اثر برش در هوا معلق می شوند را با استفاده از مکنده های قوی می مکد. این مکانیزم با مکش قوی، سد محکمی جلوی خروج طلا از چرخه تولید ایجاد کرده و مبلغ قابل توجهی به چرخه اقتصادی تولید باز می گرداند.

طراحی دقیق

طراحی دقیق

حک لیزری طلا، با سرعت بالا

برای حکاکی سنتی طلا از روشهای مکانیکی یا از روشهای صنایع دستی مانند قلم زنی استفاده می شود. با توجه به ماهیت این روش که نیازمند دقت و تمرکز بالایی است، برای ساخت یک قطعه طلا زمان زیادی صرف می شود. اما در مقابل با روش حک لیزری طلا که با استفاده از دستگاه لیزر طلا انجام می شود، کار حکاکی با سرعتی بسیار بالا انجام می شود.

می توان گفت افرادی که دستگاه لیزر را برای حکاکی انتخاب می‌کنند، از امکاناتی چون سرعت بالا، حکاکی فوق العاده ظریف و تمیزی کار بهره مند می شوند.

دلایل حکاکی روی طلا در قدیم

در گذشته نه چندان دور حکاکی روی طلا و زیورآلات محدود به برخی کارهای خاص می شد.

برخی از این کارهای رایج  عبارت بودند از:

  • شخصی سازی زیورآلات: این کار با هدف ثبت اسامی یا نشانه های خانوادگی روی زیورآلات انجام می شد.
  • ثبت متن ها و مطالب مهم و با معنی روی طلا: این نوع از حکاکی غالبا روی قطعه های کتیبه مانند صورت می گرفت.
  • ساختن مهر: در زمان قدیم برخی از افراد معتبر از انگشتر به عنوان مهر استفاده می کردند. این انگشترها که دارای حکاکی های منحصر به فرد بودند به عنوان معرف صاحب انگشتر به شمار می رفتند و برای افرادی که با صاحب انگشتر مراوده داشتند به عنوان یک سند قابل قبول بودند. البته به دلیل گران بودن طلا و در دسترس نبودن آن برای همه افراد جامعه اغلب این حکاکی ها بر روی سنگ های مختلف نیز انجام می شد.

حکاکی بر روی سکه: در ادوار مختلف تاریخی، خیلی از سکه های طلای ضرب شده دارای نقوش مخصوص و المانهای دوره خود بودند.

حک لیزری طلا، زیبا و با کیفیت

حک لیزری طلا، زیبا و با کیفیت

حک لیزری طلا به جای روش های قدیمی

در نگاه کلی شاید اینگونه به نظر برسد که حکاکی هایی که در گذشته صورت می گرفته بسیار متنوع و گسترده بوده است. اما باید گفت که بر خلاف ظاهر امر، حکاکی در گذشته بسیار محدود و مخصوص به افراد خاص جامعه بوده است. حتی می توان گفت حکاکی در گذشته مخصوص افراد مرفه جامعه بوده و اقشار دیگر جامعه از آن بهره مند نبوده اند.

اما امروزه تقاضا برای استفاده از زیورآلات حکاکی شده طلا به طور فزاینده ای افزایش یافته. در واقع می توان گفته کلیه افراد جامعه از هر قشر و نژادی که باشند کم و بیش می توانند از آن بهره مند شوند.

در چنین شرایطی استفاده از روش های سنتی برای حکاکی طلا دیگر جوابگوی نیازهای بازار نیست. شاید یکی از دلایل مهم استفاده روزافزون از دستگاه لیزر طلا که در مدت کمی توانسته جایگاهی بسیار پایدار و قابل اطمینان در بین طلا‌سازان به دست بیاورد، قابلیت جوابگویی به همین نیازهای بازار باشد.

از طرفی رواج استفاده از طرح های متنوع و پیچیده و مد روز در بین افراد جامعه، استفاده از تکنولوژی حک لیزری طلا را توجیه می کند. استفاده از دستگاه لیز طلا با قابلیت اجرای چنین طرح ها و مدل‌هایی بر روی فلزات گرانبها نظیر طلا به یک روند ثابت، پایدار و بسیار کارآمد تبدیل شده است.

استفاده از حک لیزری طلا و امکانات متنوع

گذشته از همه مزایای ذکر شده در بالا که حک لیزری طلا با تکیه بر تکنولوژی روز دنیا برای ما به ارمغان آورده است، مزایای دیگری نیز می توان به آن اضافه کرد.

برخی از این مزایا عبارت هستند از:

بدون اینکه محدودیتی در نوع طرح، سبک و اندازه وجود داشته باشد، همه تصاویر و نوشته ها را می توان با دستگاه لیزر طلا حک کرد. حکاکی تصاویر دلخواه با استفاده از حک لیزری طلا می تواند یک هدیه منحصر به فرد، ارزشمند و بسیار جذاب باشد. چنین هدیه هایی را می توان در مراسم و مناسبت های خاص به عزیزان خود هدیه داد و لذتی دو جانبه را تجربه کرد.

امکان برش طلا با دقت و کسری طلای حداقلی

دستگاه لیزر طلا این امکان را فراهم می کند که بتوان همه طرحهای تصویری یا متنی را با کیفیت و ظرافتی بسیار بالا روی سطوح درونی یا بیرونی زیورآلات طلا اجرا کرد.

مزیتهای فراوانی می توان در استفاده از دستگاه حک لیزری طلا برشمرد. برخی از این مزیتها عبارتند از:

قیمت دستگاه لیزر طلا

قیمت دستگاه لیزر طلا با توجه به کارایی زیاد، کیفیت عالی و سرعت بسیار بالایی که دارد کاملا مناسب است. گذشته از آن به دلیل قابلیت های ذکر شده در بالا، قیمت دستگاه لیزر طلا در مقایسه با انواع روش های دیگر حکاکی طلا بسیار پایین است. همین مزیت باعث استقبال بیشتر متقاضیان شده و بازار کار گسترده ای را ایجاد کرده است.  

خوشبختانه دسترسی به دستگاه لیزر طلا به سهولت امکان پذیر است. امروزه شرکت های معتبر زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند. از جمله این شرکتها می توان به شرکت پارس‌کیا مهنام اشاره کرد. طلا‌سازان و طراحانی که علاقه‌مند به استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای پیشرفت موقعیت شغلی خود هستند می توانند از تجهیزات این شرکت بهره‌مند شوند. علاقه مندان به استفاده از این تکنولوژی می توانند با شرایطی ایده ال اقدام به خرید دستگاه لیزر طلا کنند.

حک لیزری طلا و برش طلا در ابعاد مختلف

دستگاه لیزر طلا این توانایی را دارد که با دقت و ظرافت بسیار بالا برش های مورد نظر طراحان را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. گذشته از این ویژگی منحصر به فرد، دستگاه لیزر طلا توانایی برش دادن ظریف و دقیق انواع ضایعات گوناگون و تبدیل آن به شکل هایی بسیار زیبا و پیچیده، بدون کسری طلا را امکان پذیر می کند.

در واقع می‌توان گفت دستگاه لیزر طلا در کنار اینکه یک تکنولوژی بی نهایت قابل اطمینان برای حکاکی طلا به شمار می‌رود، یک برش دهنده طلای عالی و مطمئن نیز هست.

محصولات متنوع با دستگاه لیزر طلا

دستگاه لیزر طلا از این جهت مناسب است که طلاسازان می توانند با به کارگیری این دستگاه ارزشمند برای حک لیزری طلا به سادگی محصولات بسیار متنوعی طراحی کنند. محصولاتی که دقیقا مطابق نظر و سلیقه مشتری ها باشد. باید گفت این طراحی طوری صورت می‌گیرد که همه محصولات طراحی شده در نوع خود منحصر به فرد بوده و از کیفیت بسیار بالا و زیبایی چشم نوازی برخوردار باشند.

همچنین دستگاه لیزر طلا به دلیل قابلیت های فراوانی که دارد، می تواند حک لیزری طلا را با ظرافتی فوق العاده برای انواع طرح های مختلف اجرا کند.

برخی از این قابلیت ها عبارت هستند از:

اجرای طرح های بسیار ظریف

اجرای انواع نوشته ها با استفاده از فونت های فارسی، انگلیسی و دیگر فونت های مورد نظر مشتری روی انواع زیورآلات.

به طور مثال نوشته هایی مانند:

حکاکی ظریف

حکاکی ظریف

حک لیزری طلا بدون تماس

یکی دیگر از ویژگی های دستگاه لیزر طلا برای حک لیزری طلا اجرای طرح ها بدون نیاز به تماس است. این موضوع فعالیت فیزیکی طلاسازان را به میزان قابل توجهی پایین آورده، در نتیجه گذشته از اینکه قیمت طلا را به مقدار زیادی پایین می‌آورد، سود کار را نیز بالا می‌برد. زیرا طلا ساز در مقابل زحمت و صرف زمان کم مبلغ مناسبی دریافت می کند.

دقت بسیار زیاد دستگاه لیزر طلا

دستگاه لیزر طلا به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد طرح های مدنظر طراحان را طوری با دقت و در زوایای مختلف اجرا می کند که پایان کار دقیقا مطابق میل و سفارش مشتری و بدون هیچ کم و کاستی از آب در می آید.

قابلیت تکرار طرح و تولید

دستگاه لیزر طلا این امکان را برای طراحان و طلاسازان به وجود آورده است که طرح های مورد نظر خود را بارها تکرار کنند. همچنین دستگاه لیزر طلا این امکان را به طراحان و طلاسازان می دهد تا طرح های خود را به صورت سری نیز اجرا کنند. در اجرای سری می توان طرح ها را به تعداد معین و به صورت کاملا یکسان با ظرافت و کیفیتی بسیار بالا اجرا کرد.

دستگاه لیزر طلا فایبر بهترین انتخاب برای جواهرسازی

صنعت طراحی و ساخت جواهر همواره به دنبال راه حل‌هایی مطمئن برای برش دقیق فلزات با ارزش بوده است. دستگاه لیزر طلا فایبر با قدرت بالا، پایداری و عملکرد خوبی که دارد، به انتخاب اول جواهرسازان تبدیل شده است. وقتی کیفیت بالای برش، تولید و مقاومت  بالای محصولات مد نظر هستند، بهترین انتخاب دستگاه لیزر فایبر است.

در سیستم  دستگاه فایبر، روی طلا لیزر برش ایجاد می‌کند؛ این دستگاه برای حکاکی روی انواع متریال فلزی محبوب  نظیر طلا، مس، استیل ضدزنگ، نقره، برنج، تیتانیوم و آلومینیوم مناسب است. دستگاه فایبر برای انجام پروژه‌ها، ایده‌ها و برنامه‌های متنوع حکاکی جواهر، قدرت‌های گوناگون نظیر 20، 30، 50 و 100 وات را ارائه می‌دهد. اساس کار این دستگاه حکاکی روی سطح انواع مواد به کمک نور لیزر است. به این صورت که سطح مواد تبخیر می‌شود و در نهایت الگوهای خاص و متون گوناگون روی آن حکاکی می‌شوند.

ویژگی‌های مثبت این مدل دستگاه استفاده از لیزر فایبر برش قدرتمند، سرعت بالای حکاکی، کیفیت نور عالی، قیمت پایین،اندازه کوچک، کاربرد بالا، طول عمر بالا و غیره هستند. کار با این دستگاه بسیار ساده است و برای خنک کردن آن نیازی به دستگاه خنک کننده نیست زیرا که جریان طبیعی هوا خود به خود آن را خنک می‌کند.

5/5