حکاکی لیزر یا مارکینگ

حکاکی لیزر یا مارکینگ  توسط دستگاهی انجام می شود، که در بسیاری از صنایع برای علامت گذاری و مارکینگ قطعات فلزی و برخی از انواع پلاستیک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این فناوری شامل استفاده از پرتوی لیزر است. که محیط  فعال آن یک فیبر نوری است.

به عبارت ساده تر، حکاکی لیزری یک فرایند با اثر دائمی است. که از پرتویی از نور متمرکز برای ایجاد علامت ماندگار در سطح استفاده می کند.

مارکینگ لیزری که معمولاً با دستگاه های لیزر فایبر ، پالسی یا موج مداوم انجام می شود. کاربردهای متنوعی را شامل می شود.

متداول ترین انواع کاربردهای مارک لیزری عبارتند از: (annealing) ، تغییر رنگ ، حکاکی و عمق برداری.

لیزر فایبر نوعی از لیزرهای حالت جامد سنتی است اما به جای میله، دال یا دیسک، از فیبر نوری استفاده می کند. لیزر در هسته فیبر است. که در چندین مدل ارائه می شود.

مزایای حکاکی فلزات با لیزر حکاکی فایبر

مزایای حکاکی فلزات با لیزر حکاکی فایبر

یک لیزر فایبر در مقایسه با لیزرهای استاندارد و حالت جامد دارای چندین مزیت است.

مارکینگ قطعات با دستگاه حکاکی لیزر، علائم بادوام و قابل خواندن را به شما ارائه می دهد. که حاصل این نوع مارک زنی با کیفیت بالا، شامل موارد زیر است:
لیزر فایبر بسیار پایدار است. زیرا پرتوی لیزر در فیبر ایجاد می شود. و در نتیجه بهره وری عملیاتی بیشتر با ضایعات و خرابی کمتر
دستگاههای لیزر فایبر می توانند به سطوح تقویتی فوق العاده بالایی برسند. و این موضوع آنها را قوی، مقرون به صرفه و کارآمد می کنند.
همچنین یکی از مهمترین مزایای استفاده از حکاکی فلزات با دستگاه حکاکی لیزر، تعمیر و نگهداری  کم این ماشین ها و بهره برداری آسان از آنها است. و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه هستند.

کاربرد دستگاه لیزر حکاکی فایبر

سطوح قابل حکاکی با دستگاه حکاکی لیزر

دستگاه های حکاکی لیزری فایبر قابلیت های شگفت انگیزی را در صنعت مارک و حکاکی ارائه می دهند.
مارک لیزری را می توان با سرعت بالا و به طور خودکار توسط دستگاه لیزر مارکینگ انجام داد. ضمن اینکه حکاکی و مارک زنی دایمی (مانند بارکدها ، کدهای شناسایی منحصر به فرد و کدهای ماتریس داده های دو بعدی و یا طرح های گرافیکی)روی سطح طیف وسیعی از مواد ازجمله استیل، فولاد، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، سرامیک، پلاستیک، شیشه، چوب، کاغذ و مقوا قابل انجام است. و قطعات و محصولات لیزر شده را می توان توسط دستگاه های کد خوان، بازخوانی نمود.
این نوآوری شگفت انگیز می تواند در بسیاری از امور مورد استفاده قرار گیرد. و بخاطر حکاکی هایی  که بر روی سطوح مخصوصا فلزی و پلاستیکی با کیفیت بالا به ارمغان می آورد، تحسین گسترده ای را کسب می کند.

خدمات حکاکی استیل و فلزات

موارد و مطالبی که پیرامون حکاکی فلزات و حکاکی لیزری روی تمامی متریال های مختلف در این مقاله ذکر شد. با استفاده از یک دستگاه فایبر لیزر حکاکی مناسب و یک اپراتور، قابل بهره برداری بوده و اگر در زمینه فعالیت خود، نیاز به دریافت خدمات حکاکی لیزری هستید. می توانید با مجموعه پارس کیا مهنام تماس بگیرید. و همچنین اگر نیاز به مشاوره برای خرید یک دستگاه حکاکی لیزر فایبر دارید. باز هم برای دریافت راهنمایی بیشتر جهت خرید با ما در ارتباط باشید.

دستگاه لیزر فلزات

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button