هر آنچه در مورد قیمت دستگاه برش لیزر فلزات لازم است بدانید

هر آنچه در مورد قیمت دستگاه برش لیزر فلزات لازم است بدانید

همه چیز در مورد قیمت دستگاه برش لیزر فلزات

لیزر برش یک روش برش ( بر پایه استفاده از تکنولوژی لیزر) می باشد. در حقیقت این فرایند برای برش دقیق اشیاء مختلف از جمله فلزات، چوب، پلاستیک، کاغذ و سایر مواد استفاده می شود. طراحی لیزر برش به این صورت است که نور لیزر به صورت دقیق و بدون تماس با شی روی سطح مورد نظر تمرکز کرده و انرژی حرارتی را تولید می کند. این انرژی حرارتی منجر به ذوب و بریدن مواد می شود و شکل دلخواهی را بر روی سطح مورد نظر می سازد. دستگاه برش لیزر فلزات یکی از تکنولوژی های بسیار پیشرفته، کاربردی و در عین حال موثر در صنعت برش می باشد. این دستگاه کاربردی با کمک پرتو لیزری، برش بسیار دقیقی بر روی مواد ایجاد خواهد کرد و در نهایت سبب کاهش در هزینه و زمان برش فلزات می گردد.

در حقیقت قیمت دستگاه برش لیزر فلزات بستگی به عواملی مانند برند، قدرت لیزر، سطح کارایی، اندازه و نوع موادی که قرار است برش داده شود، و نوع تکنولوژی استفاده شده دارد.

هر آنچه در مورد قیمت دستگاه برش لیزر فلزات لازم است بدانید

انواع لیزر برش

لیزرهای برش خطی و لیزرهای برش دایروی دو نوع اصلی از لیزرهای برش می باشند که استفاده می شوند. در لیزر برش خطی، لیزر به صورت یک خط روی سطح حرکت می کند تا برش به طور کاملا دقیقی انجام شود. این روش برای برش مواد صاف همانند فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. در لیزرهای برش دایروی، لیزر به صورت یک دایره روی سطح مورد نظر حرکت می کند تا برش کامل انجام شود.

مزایای استفاده از لیزر برش شامل دقت بالا، سرعت برش بالا، قابلیت برش انواع مواد، عدم نیاز به تماس با ماده و کاهش ضریب خرابی مواد می باشد. با این حال، هزینه بالای تجهیزات لیزر برش یکی از محدودیت ها در استفاده از این روش است.

کاربردهای دستگاه برش لیزر فلزات

دستگاه برش لیزر فلزات در صنایع گوناگونی همچون صنعت مبلمان، صنایع ریلی، تولید ماشین آلات، ساخت سازه های محکم و فلزی، صنعت خودروسازی، صنعت هواپیما، انواع فلزات قابل برش، آهن، آلومینیوم، استیل، صنایع کشتی سازی، انواع لوازم خانگی و … کاربرد دارد.

قیمت دستگاه برش لیزر فلزات

قیمت دستگاه برش لیزر فلزات به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که در متن بالا به آن اشاره نمودیم دستگاه برش لیزر فلزات یکی از ابزارهای بسیار مهم در صنعت حکاکی و برش می باشد و برای کاربردهای گوناگونی به کار می رود.
قیمت دستگاه برش لیزر فلزات با توجه به کاربرد، اندازه، قدرت، برند و … متفاوت می باشد.

در متن زیر قصد داریم به مهمترین عواملی که بر روی قیمت دستگاه برش لیزر فلزات تاثیر می گذارند به طور خلاصه بپردازیم:

توان لیزر:

یکی از عوامل مهم که بر روی قیمت دستگاه برش لیزر فلزات تاثیر دارد، توان یا قدرت لیزر می باشد. دستگاه‌ های برش لیزر با قدرت‌ های متفاوتی تولید و عرضه می ‌شوند. در واقع قدرت لیزر در برش فلزات مهم است و دستگاه های با توان بالاتر معمولا قیمت بیشتری دارند.

نوع برش:

نوع لیزر استفاده شده در دستگاه برش لیزر نقش مهمی در قیمت دستگاه برش لیزر فلزات دارد. برخی از لیزرها همانند فایبر لیزرها قیمت بالاتری نسبت به بقیه دارند.

اندازه دستگاه لیزر برش:

یکی دیگر از عوامل مهم که بر روی قیمت دستگاه برش لیزر فلزات تاثیر می گذارد، اندازه دستگاه می باشد. دستگاه های برش بزرگتر قیمت بالاتری دارند. زیرا این دستگاه ها توانایی برش مواد بزرگتری خواهند داشت.

منطقه برش:

اندازه منطقه برش که دستگاه قادر است روی آن کار کند قیمت دستگاه برش لیزر فلزات را تحت تاثیر قرار می دهد.

وضوح و دقت برش فلزات:

دستگاه ‌های با وضوح و دقت بالاتر، قیمت بیشتری دارند. وضوح و دقت برش به طور مستقیم در کیفیت و دقت برش مواد تاثیر می ‌گذارد.

لیزر برش

کاربرد دستگاه برش فلزات:

یکی دیگر از عوامل مهم دیگری که بر روی قیمت دستگاه برش لیزر فلزات تاثیر خواهد گذاشت، کاربرد دستگاه برش می باشد. دستگاه هایی که برای مشاغل کوچک استفاده می شوند، نسبت به دستگاه هایی که برای مشاغل بزرگ همانند کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند، قیمت کمتری دارند.

عوامل فنی:

عوامل دیگری همانند عمر لیزر، دقت مکانیکی، سرعت و قدرت جانبی دستگاه به نوبه خود بر روی قیمت دستگاه برش لیزر تاثیر می گذارند.

قابلیت‌های اضافی:

برخی از دستگاه‌ های برش لیزر دارای قابلیت ‌های اضافی همانند برش لوله، حکاکی بر روی فلزات، برش روی سطوح غیر صاف و… می باشند. این ویژگی ‌ها به نوبه خود قیمت دستگاه برش لیزر فلزات را افزایش می دهند.

برند و کیفیت دستگاه برش لیزر:

برندهای معروف دستگاه‌ های برش لیزر را با قیمت بالاتری عرضه می ‌کنند. زیرا از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند. عوامل دیگری همانند پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش در قیمت دستگاه تاثیر دارند.

خدمات پس از فروش:

خدمات پس از فروش از عوامل مهم دیگری است که بر روی قیمت دستگاه برش لیزر فلزات تاثیر دارد. در واقع دستگاه های برش لیزر فلزات دارای خدمات پس از فروش می باشند. این دستگاه ها قیمت بیشتری دارند.

قیمت دستگاه برش لیزر فلزات

قیمت دستگاه برش لیزر فلزات تابع عوامل گوناگون دیگری همانند شرکت تولید کننده، نوع موتور دستگاه، شرکت فروشنده و وارد کننده دستگاه برش لیزر فلزات و همچنین دیگر قطعات یدکی دستگاه است.

تمامی این عوامل به نوبه خود می ‌توانند قیمت دستگاه برش لیزر فلزات را تحت تاثیر قرار دهند. لذا صرفا قیمت دستگاه برش لیزر را بدون در نظر گرفتن این عوامل نمی ‌توان تعیین کرد. بنابراین، قیمت دستگاه برش لیزر متغیر است و باید با توجه به نیازها و بودجه خود آن را انتخاب نمایید. در ضمن، مصرف انرژی، نیاز به تعمیر و نگهداری، هزینه لوازم جانبی مانند لنزها و راهنماها نیز باید در محاسبه قیمت نهایی مدنظر قرار بگیرد.

در هر صورت، پیش از خرید دستگاه برش لیزر فلزات توصیه میشود با تامل در نیازها و بودجه خود، با تامین کنندگان مختلف تماس حاصل کرده و استعلام قیمت کنید. در نهایت مناسب ترین دستگاه برش دستگاهی می باشد که با کاربردها و نیازهای شما بستگی دارد و با توجه به فاکتورهای گوناگون اعم از توان، سایز، سرعت، دقت و … می توانید دستگاه برش لیزر فلزات برای خود انتخاب و خریداری کنید.

قیمت دستگاه برش لیزر فلزات به چه عواملی بستگی دارد؟

سخن پایانی

دستگاه برش لیزر فلزات یک ابزار پیشرفته برای برش فلزات است. این دستگاه از قدرت لیزر برای تحت تاثیر قرار دادن پرتوی نوری بسیار باریک و شدید استفاده می ‌کند و می ‌تواند به طور دقیق فلزات را برش دهد. این دستگاه سبب ایجاد برش های دقیق و قطعاتی با لبه های تمیز و بی ‌درز می‌ شود و معمولا در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، ماشین آلات، هواپیما، الکترونیک و تولید قطعات فلزی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه برش لیزر فلزات با قابلیت ها و ابعاد گوناگونی تولید می شود و بستگی به کسب و کار و حرفه شما دارد. مازاد بر اینها ضخامت و نوع ورق فلزی که می خواهید برش دهید، بسیار مهم می باشد. زیرا بر اساس آن توان دستگاه برش لیزر انتخاب خواهد شد. با توجه به این موضوع تولید دستگاه دارای تنوع بسیار فراوانی می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیق تر و کامل تر می توانید با کارشناسان ما در شرکت فنی مهندسی پارس کیا مهنام به نشانی www.laserpkm.com تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *